Açılış Sayfası SEO İçin Önemli midir?

SEO çalışmaları açılış sayfaları önemi büyüktür çünkü her açılış sayfası bir kullanıcının hizmet alıp, almadığını ve o açılış sayfasında ne kadar süre kaldığı, o sayfadan çıktıktan sonra başka bir sayfaya girmemesi bunlar hep SEO çalışmaları açısından önemlidir.

Açılış sayfalarını ne kadar bilgilendirici, kullanıcının yarar sağladığı, minimalist, basit ve hızlı olursa seo sıralamalarında üst konuma taşıyacaktır.

Açılış sayfaları SEO çalışmalarına ve dönüşüme döndürecek şekilde nasıl uygun olması gerektiğini maddeler halinde belirtiyor olacağım.

Açılış Sayfalarında Olması Gerekenler

* Açılış sayfasında verdiğiniz hizmeti anlatan bir video olması oturum süresini uzun olmasını sağlayabilir. Bir SaaS ürünüyseniz veya bir e-ticaret sitesiyseniz bir ürünün nasıl kullanıldığı videosu işinize yarayabilir.

* Minimalist bir tasarım fakat bunun yanında ayrıntıların net olarak belirtildiği bir arayüz her zaman daha şık ve hızlı aksiyon almanıza yardımcı olacaktır.   Çok uzun bir sayfa yerine daha basit sayfa her zaman daha sonuç odaklıdır.

*  Müşterilerinizin satmak için değil müsterilerinize ürününüzün ne işe yaracağını ve bu hizmeti satın aldıktan sonra nasıl hissedeceğini anlatmanız gerekiyor.

* Açılış sayfanızında mutlaka harekete mesaj geçirici mesajı net olacak şekilde belirtin.

* Okunabilir ve karışık olmayan font her zaman öenmlidir. Resim ve metin birbirine doğru orantıda olması önemlidir.

* Referanslar her zaman önemlidir. Bu hem karakter bazında hem de kullanıcılar basında önemli olduğunu unutmamak gerekir böylece sizinle iletişime geçerken daha güven vermiş olursunuz.

* Oluşturacağınız içeriği belirlenen anahtar kelimelere geçirmek için gayret sarf edin. Metin bazında geçiremiyorsanız ve anlamsal olarak sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız geçirmemek daha doğrudur.

* Çok uzun bir açılış sayfası yapmıyor olsanız bile sayfada bulunan içerik için alt başlık yapmanız her  zaman daha okunabilir olmasını sağlayacaktır.

* Açılış sayfası ne kadar hızlı olursa o kadar Google ve kullanıcı gözünde size avantaj sağlayacaktır.

Açılış sayfasında SEO çalışmalarında siz nelere dikkat ediyorsanız yorumlarınızı bekliyorum. Ben bunları kaliteli bir şekilde bana kurgulayacak ve organik aramalarda yükselecek freelance seo uzmanı arıyorum diyorsanız hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir