Aramada Yeni Google Canlı Akış Desteği Geldi

Google artık arama sonuçlarında ve Google Asistan’da canlı yayınların akışları göstermeyi başladı. Google, canlı yayındaki bilgileri anlamasına yardımcı olacak yapısal verileri ekledi ve yeni canlı akışı Google’a hızlı bir şekilde iletmeyi desteklemek için Dizin Oluşturma API’sını kullanarak ekledi.

API sayesinde aramalarda görünecek spor etkinlikleri, ödül şovları, etkileyici videolar, video oyunları ve diğerleri gibi içeriklerle canlı akışlar için tasarlanmış.

Canlı video akış desteğini entegre etmek için bazı yapılması gerekenler var;

(1) Canlı akışlar için yapısal veriler – işaretleme. Google, contentUrl, description, embedUrl, name, thumbnailUrl, uploadDate ve yayın istemektedir. Google ayrıca, eğer mevcutsa ancak şu anda gerekli değilse, süre, süresi dolduğunda, interactionCount’u sorar. Ve yayın etkinlikleri için de endDate, isLiveBroadcast ve startDate.

(2) Endeksleme API’si sadece iş yayınlama URL’lerini değil, şu anda bu canlı akışlar için de desteklemektedir . Basitçe, canlı doğadan ve Google, bu akışların en kısa zamanda farkında olmak istedikleri için. Google, “Google’ın akış hızınızı hızlı bir şekilde taradığından emin olmak için Endeksleme API’sını kullanmanızı öneririz.” Video yayınlandığında, video akışı durduğunda ve endDate’i göstermek için sayfanın işaretlemesi güncellendiğinde ve işaretlemede bir değişiklik olduğunda ve Google’ın bildirilmesi gerektiğinde API’yı arayın.

Livestream hakkında daha fazla bilgiyi https://developers.google.com/search/docs/data-types/livestream adresinden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir