Bir SEO Uzmanı Tutmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Madde

Bir işletme sahibi olun veya orada çalışın dijital dünyaya iş yapıyorsanız mutlaka seo uzmanlarıyla çalışmanız gerekiyor. Burada bazı temel düzenlemeleri elbette sizlerde yapıyor olabilirsini fakat genelde bu ilerleyen süreçte sizin iyi verim almamınıza ve artık yetmiyor demeniz sonucunu çıkartacaktır.

SEO uzmanı deyince bir çok kişi farklı alanlarda, farklı fiyatlarda seo uzmanı/ajansı ile çalışmıştır. İyi deneyimleri olanlar zaten devam ederken kötü deneyimleri olanlarda yeni bir arayış içine geçmiştir veya seo uzmanları bu işi bilmiyor diye sonuçlanan konuşmanın başı olmuşlardır..

Bir seo uzmanı tutmadan önce bilmeniz gereken 4 şeyi kısa kısa sizlere açıklıyor olacağım.

Kesinli Şekilde Garanti Vermeleri

Şu kadar sürede 1. sıraya getireceğiz diyen kimse varsa oradan uzaklaşın. Belki yine getirebilir buna daha önce şahit oldum fakat 2 gün sonra tamamen Google üzerinden kaybolduğunu da aynı şekilde gördüm.

Hemen Sıralamala Alır

Böyle bir durum kesinlikle yoktur SEO çalışmaları belirli bir zaman alan ve sürekli olarak yönetilmesi, optimize edilmesi ve çalışılması gerekir.

Oku: Google, Bağlantılar Sizin Sorumluluğunuzda

Anahtar Kelime Yoğunluğu Hakkında Endişelenme

Anahtar kelime yoğunluğu eskisi kadar önemli değildir. Bunu yaptığınızda kullanıcıya yönelik değil Google arama motorlarına yönelik olduğunu Google anlayacak ve istediğinizi size vermeyecektir.

Kaç Tane Link Aldık

Seo çalışmalarında alınan backlinklerin sayısından ziyade kalitesi daha önemlidir bu yüzden kaliteye odaklanmanız gerekiyor.

Aklınızı

Bir seo uzmanı tutmadan önce 4 konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Bunları dikkat etmeden sürece başladığınızda hem sizi hemde karşı tarafı yoracaktır.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir