Google Daha Uzun Descriptionları Deniyor

Arama yaptığınızda kullanıcıların gördüğü sayfalarda bulunan title ve description kısımları daha önce  60 karakter Title ve 160 karakter Description olarak yeterli bulunuyordu. Ben genelde hepsini doldurmak yerine sektöre göre var olan 160 karakter sınırını geçmeyecek şekilde yapıyordum.

Oku: SEO’nun En Önemli Kısmı Hangisidir?

Şimdi serp sonuçlarına bakıldığında iki satırlı descriptionlar yerine 3-4 satırlık yer kaplıyor bu da arama sonuçlarında daha fazla görünür olmak demek. ABD şükran günü sonrasında bu değişikliği denedi fakat 10 yıla aşkındır description ve title kısmında zaten düzenleme yapılıyor.

Bazı sektörlerde aktif olarak yapılmışken bazı sektörlerde hala belirli karakter sayısında tuttuğu görünüyor. Description(Sayfa Açıklamalarının) 300 karakteri geçtiği gözlemlenmektedir.

 

Google Daha Uzun Descriptionları Deniyor

Freelance SEO Uzmanı FSEOUzmanı, ile sitenizin Google’ın yaptığı güncellemeleri en yakından entegre olmasını sağlayın ve güncelleğinizi kaybetmeyin.

1 Yorum

  1. Belli bir süre denedinler hatta Türkiye’de de arama sonuçlarında gözüktü fakat sonrasında kaldırdılar uzun descriptionları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir