Google+’da Blog Yayınlarsam Trafik Sağlar mı?

Google+ sosyal medya konusunda Facebook’a göre geri kaldığı bir gerçek fakat blog yazarları bilecektir ki çok büyük trafik gelmese de trafik sağladığı görülmektedir.  Google+’da belki bizim ülkemizde değilde global’e hizmet veriyorsanız işinize yarayabilecektir.

Oku: SEO Tek Başına Yeterli Olur mu?

Bilgilendirici Kişisel Profil Oluşturun 

Google Plus ile daha fazla trafik çekmek için ilk ve en önemli adım, bulunduğunuz kişiyi kapsamlı bir şekilde tanımlayabilen bilgilendirici ve ayrıntılı bir kişisel profil oluşturmaktır.

İnsanları Takip Et

Google Plus’ı kullanmaya yeni başladıysanız ve birkaç gün önce bir hesap oluşturduysanız, o zaman sizi tanıyan diğer Google Plus kullanıcılarıyla bağlantı kurmaya başlamanız gerekir. Bunu yapmak için en basit ve en etkili yol, nişinizdeki veya içeriğinizle ilgilenebilecek kişileri izlemektir. Makalelerinin alanınızla alakalı olup olmadığını öğrenmek için yayınlanmış veya paylaşılan yayınlarına bakabilirsiniz.

Çevreler Oluştur

Çevrimiçi alanınızı Google Plus ile genişlettikten sonra, artık farklı türdeki yayınların hedefli okuyucularla paylaşıldığından emin olarak takipçilerinizi uygun bir şekilde sınıflandırmanız gerekiyor.

Paylaşma, +1 ve Yorum yapma

İnsanlar artık sizi takip etmemeyi seçme hakkına sahiptir, dolayısıyla bu insanları asla terketmeyeceğini garanti etmek için takipçilerinizin yayınlarını istediğiniz zaman paylaşın, paylaşın, yorumlayın ve izin verin. Gönderilen içeriği çekici ve beğendiklerini takdir edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir