Google’ın Arama Algoritması, Site Dışı Duyarlılığı Tanımıyor

Google’ın Danny Sullivan’ı, site dışı duyguların arama sıralamasını etkilemediğini onayladı.Başka bir deyişle, belirli bir web sitesi hakkında olumlu sohbet, sıradaki konumunu etkilemeyeceğini söyledi. Bunun dışında tam tersi olarak negatif olarak konuşulması da negatif yönde zararı olmayacaktır deniliyor.

Sullivan açıkça, Google aramasının “duyarlılığı tanımaması” gerektiğini, ne de duyguyla arama yapmak için herhangi bir operatörün bulunmadığını açıkça belirtmiştir.

Google’ın Arama Algoritması, Site Dışı Duyarlılığı Tanımıyor

Örnek olarak; bir web sitesinin aniden, haberlerde dolaşan bazı kötü basından dolayı tonlarca bağlantı oluyor. Belki de popüler bir web sitesi, bazı UI değişiklikleri veya bu satırlardaki bir şey için sert bir şekilde eleştirilmektedir.

Google bağlantıları algılayacak, ancak sitenin negatif bir şey yüzünden bağlantı kurulduğunu tanımayacaktır.Böyle bir durumda, web sitesi (teoride) zayıf sinyallerle zarar görmezken bağlantı sinyallerinin faydalarını görecektir.

Kendimden not: Ben bu şekilde olduğunu en azından pozitif kısmının bu şekilde olmadığını ve etkisi olduğunu düşünüyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir