Her Sayfada Eşsiz Görseller Sahip Olmak Trafik İçin Değerli

John Mueller geçtiğimiz hafta bir hangout’ta yaptığı sohbette her bir sayfada bulunan farklı görseller kullanmak ve bu görselleri stok fotoğraflardan ziyade sizin hazırladıklarınızın olması görsel trafiğin artışında etkili olacağını söyledi.

John, doğrudan web aramasıyla sıraya koymanıza yardımcı olmadığını da söyledi fakat yine de farklı olması her zaman etkili olacaktır anlaşılana göre.

İlgili hangouts videosunu aşağıda paylaşmış olayım. Video da 31 saniyede bu konudan bahsediyor aşağıda özet olarak neler söylediğini de paylaştım.

Eşsiz bir fotoğrafın olması kesinlikle iyi bir fikir. Farklı bir dizi makalede tekrar kullanılan fotoğrafın aynı olması durumunda, resim araması için bunun açılış sayfası olarak gösterilmesi için bu makalelerden birini seçeriz. Yani aynı fotoğraftaki herkesle aynı gruptasınız. Farklı bir fotoğrafsa, görüntülü aramada ayrı olarak gösterebiliriz, ancak resim aramaya özgüdür.

Sitenizde web aramasında daha iyi bir konuma sahip olacak iyi görüntülere sahipseniz bu durum geçerli değildir. Yani burası ayrı bir şey. Ancak bu, normal arama sonuçlarında bazen iyi görüntülerin olduğu yerlerdir. Gibi ya da görüntüleri üstte bir çubuk ya da böyle bir şey var. Öyleyse, kendi imgelerinizi elde etme şansınız varsa, bunun kesinlikle değerli olduğunu düşünüyorum.

1 Yorum

  1. seo adına paylaştığınız bilgiler için teşekkürler hocam. Görseller konusunda ben çok dikkat ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir