İçerik Başlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başlıkları ve açıklamları değiştirerek aynı sırada olan bir sayfanın daha fazla tıklama almasını sağlamıştım. Bu yüzden sıralamalarınız dışında başlıklarınızda dikkat çekici olması gerekmektedir.

Başlık Uzunluğu

Başlık uzunluğu önemli bir konudur çok uzun yazarsanız başlığınızın tamamı görünmez, çok kısa yazarsanızda çok cılız kalacaktır.  Yazdığınız içeriğe uygun anahtar kelimelerin oluşturduğu ve kullanıcıyı tıklamaya yönlendirecek.

Her Sayfa İçin Farklı Başlık

Her bir sayfanızın başlığı farklı olması organik sıralamalarınızı etki etmesinin yanında içerik olarak farklılık gösteren fakat başlık olarak alakasız olduğundan dolayı kullanıcıların tıklamasına engel olacaktır.

İçerik Başlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anahtar Kelimeler Kullanın

Başlıklarda anahtar kelimeleri kullanmak sıralama almanızda daha yardımcı olacaktır. Bunu yaparken ssss ayakkabı,ssss ayakkabi fiyatları tarzında değilde sss ayakkabı ve fiyatları tarzında yazmanız daha anlamlı olacaktır.

Başlıkları kullanırken hem kullanıcılar için hem de arama motoru için yapıyor olmak önemli.Yukarıdaki maddelere dikkate aldığınızda siz de TO(tıklama oranları) konusunda artış göreceksiniz bu durum aynı  zamanda sıralamalarınıza da pozitif yönde etki edeceğini unutmamak gerekiyor.

 

3 Yorum

  1. Kullanıcıların tıklamasında başlık önemi büyük. Güzel bir kısa özet olmuş bu konu hakkında daha bir çok farklı yazılar var özellikle ingilizce kaynak okumanızı tavsiye ederim

  2. İçerik başlığı gerçekten dikkat edilmesi gereken bir konu ve tıklanma oranlarına etkisi gösteriyor. Bilgi için teşekkürler.

  3. Başlıkta açıklaması gerekenler kısmı çok iyi olması gerekiyor ki tıklama oranları artması ve sitenize gelen kişilerin dikkatini çekmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir