JavaScript Bilmek Teknik SEO İçin Büyük Fırsat

Kodlama konusunda bende yeterli seviyeye kadar biliyorum fakat sonrasında benimde gözümü korkutan konular arasında geliyor. Google’ın Javascript konusunda ayrı bir önem arz eden sevgisi olduğunu görmemek mümkün değil.

Google ekibinden John Mueller, JavaScript’i öğrenmek için teknik bir SEO’ya çok fazla fırsat olduğunu düşünüyor. Önümüzdeki yıllarda JavaScript geliştirmenin olacağını ve teknik SEO olarak bu beceriye sahip olmanın diğer SEO’lara göre rekabet avantajı sağladığını söyledi.

JavaScript Bilmek Teknik SEO İçin Büyük Fırsat

John bir Reddit dizisinde “Kodlama herkesin yapmayı sevdiği bir şey değildir ve bunu yapmaktan kaçınan SEO’nun etrafında yeterince var, ama JavaScript’e meraklıysanız, burada büyük bir fırsat var” dedi.

Teknik SEO giderek daha fazla önem kazanıyor, her zaman önemliydi, ancak Google’ın JavaScript ile nasıl etkileşime girdiği konusunda daha karmaşık hale geliyor. Bu teknik becerilere ve bilgi birikimine sahip olmanız, diğer SEO’lara göre bir avantaj sağlayabilir.

2 Yorum

  1. Javascript kodlarını artık Google tanımasından sonra gerçekten önemi çok arttı. Javascript ile daha fazla şeyler yapılacağı için de Google arka plana atmadıysa bize de atmamak düşer.

  2. Eskiden seo çalışması yapanlar javascriptli site olmasın derlerdi şimdi seo için java bilmek avantajlı deniyor ah sen google

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir