Kullanıcıların Ne Arıyoru Bulabileceğiniz Araçlar

Kullanıcıların ne arama yaptıklarından haberdar olmak işletmeniz için çok değerli olabilir. En son ücretli arama kampanyanızı bilgilendirmek için arıyorsanız veya blogunuz için yeni, trend olan içeriğe ihtiyacınız varsa, bu araçlar size yardımcı olabilir.

Google Trends

Sürekli olarak güncellenen, genel olarak en fazla trafiği olan aramalara çok hızlı bir genel bakış sağlar. Bir anahtar kelime girebilir ve arama hacminin zaman içinde ve farklı yerlerde o terime göre nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Konum, zaman farklılık yaparakta daha farklı içerikleri öğrenebilirsiniz.

Google Otomatik Tamamlama

Anahtar kelime öbeklerinizdeki varyasyonları bulmak istiyorsanız, Google Otomatik Tamamlama, büyük olasılıkla her gün kullandığınız mükemmel bir araçtır.Anahtar kelimenizi arama kutusuna yazın ve ilgili terimler bir açılır listede görünecektir.

Google Haberler

Google Haberler, kişisel ilgi alanlarınıza / anahtar kelimelerinize göre uyarlanmış, dünyanın dört bir yanındaki haber sitelerinden en güncel haber başlıklarını (yerel haberler dahil) size ulaştırır. Trend olanları buradan bakarak trafik alabilirsiniz.

Twitter Trend

Twitter’ın düzenli kullanıcıları, bulunduğunuz yere ve takip ettiğiniz eğilimlere dayalı eğilimleri görüntülemek için bir algoritma kullanan, sizin için trendler hakkında bilgi sahibi olacak.

Google Reklamları Anahtar Kelime Planlayıcı

Çoğumuz, Google Reklamları (eskiden AdWords) Anahtar Kelime Planlayıcı’yı zaten biliyoruz. Anahtar kelime fikirleri arayın, anahtar kelimelerin nasıl performans gösterdiğini karşılaştırın, anahtar kelime rekabetini ölçün ve bir sonraki kampanyalarınızı iyileştirin.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir