Sayfa Hızı Satın Almalarda %70 Etkili

Sayfa hızı raporunun oluşturduğu içerikte tüketicilere yönlendirdikleri sorulardan çıkan sonuçta e-ticaret siteleri ve diğer satın almalarında sayfa hızının %70 kadar olumlu veya olumsuz etkilendiğini açıkladı. Aynı zamanda pazarlamacıların %81’i sayfa hızının etkili olduğunu bildiği fakat ilk öncelik sırası almadığını da belirtelim..

Unbounce tarafından hazırlanan makale de 750 Tüketici ve 359 pazarlamacı tarafından yapılmış. Bu kadar az olmasını anlam veremedim ama neyse anlam veremediğim kısım ise bu kadar düşük oranda müdahale olduğu.

Rapor göre çoğu sitenin açılış hızı 15 saniye filan fakat Google tarafındandı yanlış hatırlamıyorsam 3 saniye kuralı gibi bir şey olmuştu ve 3 saniye içinde açılmassa sayfa kullanıcı terk ediyordu.

Sayfa ve site hızı sadece satın almaları etkilemiyor aynı zamanda arama sonuçlarında da yükselmenize katkı sağlıyor.

Site hızı düşük olan bir siteyle karşılaştıklarında sadece bir kere yenileyebileceklerini yarısı söylerken, %22’si sekmeyi kapattıklarını ve %14’üde başka bir siteye gittiğini belirtmiş.

Yazının detayını okumak isterseniz unbounce page speed report yazarak Google’dan bulabilirsiniz. Bu arada site hızı konusunda da ben bir çok kez yazmıştım ve baya önemli bir konu bu o yazılarımı da okumak isterseniz aşağıya bırakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir