SEO’da Ne Kazanırım?

SEO hakkında bilgisi olmayan kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri seo sayesinde ne kazanırım. Bizde bu yazımızda seo çalışması yaptığınızda ne kazanacağınızdan bahsedeceğiz.

Sitenize Giren Kişi Sayısı Artacak

Sitenize giren kullanıcılar sizin işlerinizle ilgilenen ve sizden hizmet alma potansiyeli olan kişilerdir. SEO çalışması yaptığınızda bu potansiyeli arttırmış olursunuz.

Daha Uygun Fiyatlıdır

SEO, arama motoru optimizasyonu kendiniz yaptığınızda ücretsizdir fakat rekabet oranı arttığı için sadece belirli doğruları yaptığınızda yükselemiyorsunuz bunun içinde seo uzmanı ihtiyaç doğuyor. SEO ajansları yanında freelance seo uzmanlarından bu konuda destek alabilirsiniz.

Markanıza Güven Daha Fazla Olur

Sıralamada üst sırada olduğunu gören kullanıcılar bu markanın güvenilir olduğunu düşünür çünkü Google bu siteyi üst sıralamaya aldığı düşünür.

Reklamlardan Daha İyi Dönüş Sağlarsınız

Her ne kadar reklamlarda önemli olsa da bir çok insan reklam kısmını geçip organik sonuçlara geldiği biliniyor. Bu yüzden organik sıralamalarda ilk sıralarda olmanız önemli ve size daha fazla müşteri kazandırır.

Rakileriniz SEO Çalışması Yapıyor

Rakipleriniz organik sıralamalarda üst sıralarda olmak için seo çalışması yapıyor. Büyük potanisyel elde etme imkanını elinde tutuyor.

Sonuçlar Daha Uzun Süreli Kalıcı

Reklam kanalını kullandığınızda bakiyeniz biterse reklamlarını durur fakat seo çalışmalarında öyle değildir. Sıralama da geri gidebilirisiniz fakat bu 6 ay sonrada olur 2 gün sonrada olabilir burada devamlılık önemlidir.

SEO çalışma neden yaptırmalısın sorusunun en basit cevabı; Daha fazla müşteri elde etmek, marka bilinirliği sağlamak.

Zaten ticarette başka bir şeye ihtiyaç duyulmuyor işini iyi yapmaktan başka 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir