SEO Tek Başına Yeterli Olur mu?

SEO çalışmaları dijital dünyada tek başına yeterli olmadığını ilk cümlemizde söyleyelim. Online dünyada yapılacak her çalışmanın farklı bir kitlesi ve her kitlenin farklı getirileri bulunmaktadır. Bu getirilerle birlikte Google Arama Motoru botlarının aldığı sinyaller, analytics ve webmaster tools verileri sizin için büyük yarar sağlamaktadır.

Tek başına seo çalışması yaptığınızda sizleri konuşması için çok az kişi uzun süreli bilemeyebilir fakat online dünyada diğer farklı kanalları da kullanındığınızda sizi daha fazla kişi bir anda görebilir ve hakkınızda daha fazla konuşuyor olur böylece SEO sinyalleri daha hızlı almasına neden olabilir.

Oku: Google Daha Uzun Descriptionları Deniyor

Burada SEO çalışması yaparken bu konular en önemli olduğu konu. SEO tek başına yeterli değildir sektörünüze göre Google Adwords, Facebook CPC, Twitter CPC gibi diğer pazarlama kanallarını da belki çok yüksek maliyet değilde daha az maliyet fakat sürekli olarak yapmanız SEO açısından değerlidir. SEO çalışması yaparken Dijital Pazarlama’nın bir kolu olduğunu ve bütün olduğunda bir sistemin çalışacağını unutmayın.

Dijital pazarlama dünyasında daha fazla yer edinmek ve freelance seo uzmanı ile çalışmak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. Seo dijital pazarlamanın sadece bir kanalıdır sadece seo yapıyor olmak müşterilerinizin 4/3 kısmını kaçırıyorsunuz anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir