SEO’nun En Önemli Kısmı Hangisidir?

SEO çalışmalarında en önemli kısım hangisi diye genelde sorulur. Burada aslında yapılırken bir şirket kuran insanların yaptığı araştırmalara yapılıyor.  Burada bazı noktalar ayrışıyor onları da aşağıda zaten paylaşıyor oluyoruz.

  • Pazar araştırması

Pazar araştırması, şirketin ilk iş kurarken yapmış olduğu araştırmadır aslında. Burada pazarın durumu, kim olduğu, nasıl hizmet aldıkları gibi kontrolleri gerçekleştirir.

  • Anahtar Kelime Araştırma

SEO çalışmalarında en çok trafik alan anahtar kelimeler ve dönüş getiren anahtar kelime araştırması yapılmaktadır.  Burada adwords üzerinden yardım da alabilirsiniz. Adwords üzerinden dönüşüm saydığınızda ve dönüşüm getiren anahtar kelimeleri bulacaksınız böylece SEO çalışmalarınız için de daha doğru anahtar kelimeleri yapmış olacaksınız.

  • Rakip Araştırma

Rakiplerinizin en çok trafik aldığı anahtar kelimeler, nerelerde bağlantı almışlar, hangi içerikler daha fazla paylaşılmış gibi görünebilecek bilgileri temin edilerek seo çalışmaları için rakip araştırması yapılabilir.

SEO çalışmaları için daha farklı önemli parametler bulunuyor elbette fakat benim burada paylaştıklarım ana hatlarını içermektedir.

İşletmenizin arama motorlarında üst sıralara gelmesini ve daha fazla müşteri edinmek için freelance seo uzmanı olarak benden hizmet alabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Merhabalar seo’nun en can alıcı konularını bahsedip öz bir şekilde kullanıcılara sunmuş sunuz.Bir zamanlar bende merak salmıştım seo’ya ama bir türlü devam ettiremedim seo’nun en önemli kısmını bir türlü keşfedememiştim çünkü teşekkürler güzel yazılarınız için.

    1. Mehmet Bey Merhaba,

      Takipte olmanıza sevindik. Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Saygılarımızla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir