Şirket Sahiplerinin SEO Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Madde

Şirket sahiplerinin seo çalışmaların konusunda bilmesi gerekenleri maddeler halinde sıralamak istedim.

1 – Meta Etiketleri

Meta etiketleri doğru şekilde hazırlamış olması net olarak sıralama yükseltme garantisi vermez fakat tıklanma oranınızı arttırır.

2 – Sayfaların Endekslenmesi

Google’a ve endekslemeye göndermek, içeriğin bilinmesi önemlidir. İyi bir içerik oluşturduğunda sayfalarınız sıralamalarda olacaktır.

 

3 – Dizin Durumu

Siteniz Google üzerinde var mı?  Dizine eklenmeyen sayfanız var mı? bunları takip etmek önemli bir husus.

4 – Süreklilik

SEO çalışmaları sürekli olarak yapılması gereken ve belirli bir ara verilmemesi gerekmektedir. Online dünyada rakipleriniz sürekli çalışmalara devam ediyor.

5 – Temasal Site Hatalar

Temanızdan kaynaklı site hatalarınız bulunabilir. Bunların minumum seviyeye getirmek önemlidir.

Şirket Sahiplerinin SEO Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Madde

6 – Zaman

SEO çalışmalarında siteniz için çalışmaları yürüten ekibe baskı yaptığınızda ve onlarda bu baskı altından kalkamazsa yanlış çalışmalara sebep olabilir ve sitenizin Google üzerinde kaybedebilirsiniz.

7 – Algoritma Değişiklikleri

Algoritmaları  bilmek önemlidir. Sıralamanızın hangi algoritma kaynaklı düşüş yaşadığını bilirseniz size söylenen sözlerin doğruluğunu tespit edebilirsiniz.

8 – Makina Öğrenimi

Her bir algoritma değişkeninin tam kapsamını bilseydik bile, makine öğreniminin yerinde olması ve her bir sorgu için farklı bir ölçek oluşturabilmesi, zamanımızı daha iyi içerik ve yapı bağlamına yatırım yapmak için harcayacağımıza dair yeterli kanıttır.

9 – İçerik

İçerik kullanıcıların istediği, doğru, anlaşılır ve satışa yönelik olduğunda hem sıralama da yükselmenize hem de müşteri kazanımını kolaylıkla arttırabilirsiniz.

10 – Site Dışı Bağlanlantılar

Sitenize gelen bağlantılar(baclink) büyük önem taşımaktadır. Backlinklerin kaliteli olması sitenizi üst sıralara çıkarabileceği gibi sizi sıralamadan kaybolmanızıda sağlayabilir.

Freelance seo uzmanı arıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerinizde kullanıcıların daha çabuk bulmasını ve para kazanımınızı arttırayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir