Yinelenen İçerik Sitenizi Etkiler mi?

İçerik konusu Google’ın en çok önem verdiği konulardan biri. Farklı içerik olduğunda sizi ön plana atadığını kendi projelerimde de görmüştüm.  İçerik konusunda da en önemli kısım içeriklerin yinelenen içeriğe dönüşmemesine dikkat edilmesi gerek.

Yinelenen içerik nasıl olur?

Yinelenen içerik iki türlü olur. Daha önce sizin sitenizde yazdığınız içeriği bir daha yazmış olursunuz yada başka birine içerik yazdırıyorsanız o sizin verdiğiniz başlığa uygun başka sitelerde bulunan içeriği alıp size verebilir. Burada dikkat etmeniz gereken güvenilir kişilere yazdırmanız veya kendi bünyenizde birinin tecrübesine göre yazdırmanız.

Yinelenen içerik sorun teşkil eder mi?

İçeriğin önemli olduğundan bahsetmiştik. Başkası tarafından yazılan bir içeriği aynı şekilde siz yazdığınızda neden sizi sıralamaya alsın ki? En önemli sorunu sizi sıralamaya almaz böylece kullanıcılar sizi bulamaz. Bu durum sizin için büyük sorun anlamına gelir. Bunun dışında Google güncellemelerinden biriyle karşılaşırsanız böylece siteniz spam’a girer.

İçerik kontrolünü nasıl yapabilirim?

İçeriği kontrolü konusunda ben copyspace aracını kullanıyorum. İçeriğinizi buraya yapıştırıyorsunuz ve sizin için kontrol ediyor. Yada var olan içeriğin bir cümlesini google’da aratıyorum böylece onla ilgili içerik yazılıp yazılmadığının kontrolünü yapıyorum.

Aklınıza takılan yinelenen içerik konusunda yorum yapabilirseniz memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir